Thursday, February 2, 2012

Haydi Bismillah...

Kar altındaki hazırlık çalışmaları, banka kuyrukları, yenilenen pasaport, sigorta, vize, alışveriş, aşılar, doktorlar, dişçi, İnci profiterol tüketimleri, ezberlenen bloglar, okunan kitaplar (bu konuya daha sonraki bir yazımda döneceğim), izlenen belgeseller, yol için hazırlanan müzik listesi,  İstanbul'un en soğuk gününde Nevizade'de bulunan veya tamamen kaybedilen kafa (tüm cengaverlere sevgilerimi sunarım ve de böreğe), kahlahlar kihkihler, doğum günü şenlikleri, birbirinden ilginç hediyeler  ve kebap rakı derken zaman nasıl geçti pek anlamadım. Son gece saat 12'de çantamı hazırlamaya başladım. Götürmek istediklerimin yarısından vazgeçtim sırtıma alınca, diğer yarısı mis kokulu, ütülü ve düzenli bir şekilde yerleştirildi. (Yarın her şey dağılmış, 4 güne de pis olacak) Yine de ağır. Biraz önce ayna karşısında "zavallı kız" suratları çalıştım. Bana acıyarak çantamı sırtlayacak delikanlılarla karşılaşmayı umuyorum. Yok öpücükle olmaz, helal süt emmiş bir Türk kızıyım neticesinde. 

Tüm gün herkes heyecanlı mıyım diye sordu. 
Evet. 
Saat sabah 4:30. 
Uykum hiç yok, midemde hafif bir yanma.
Bikinimi bulamadım, küçük kameramın şarj aletini de. 
Gözlüğüm de atmak üzere olduğum plastik bir torbadan çıktı uzun aramalar sonrası.

Yaş da 31 oldu. Terbiyesiz bir sayı bu Türkçe'de. O yüzden sevmiyorum hiç. 30 demeye devam edeceğim. Zaman zaman da 26... 25 çok klişe çünkü. Bakalım nasıl olacak. Dine imana geldim heyecandan. Haydi Bismillah... İlk durak Hindistan...

8 comments:

 1. Yolun acik olsun Duygu! Deneyimlediklerini heyecanla takip edecegim, harika birsey yapiyorsun :)) ben de 26 (öhömm 31) yasinda bir kadin olarak bu hayalini paylasiyorum, bir gun senin yolun, tecruben bana da motivasyon olur, kismet olur isalla :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Olur neden olmasin ki! Tesekkur ederim :)

   Delete
 2. iyi yolculuklar. keyifle takip edeceğim.
  caglayan

  ReplyDelete
 3. Süper birşey yapıyorsun. Aynısını yapmış biri olarak heyecanını çok iyi bilirim.
  Kesinlikle pişman olmayacağın bir yolda olduğundan emin ol. Seni anlamayanlar asla anlayamayacaklar zaten, boşver :)

  Yolun açık olsun.

  Engin.
  www.enginkaban.com

  ReplyDelete
 4. "dine imana geldim heyecandan".
  belli ki yazılarınla çok eğleneceğim:)

  ReplyDelete